Op zaterdagmiddag 28 mei organiseerde zwemvereniging de Columbiaan uit Voorhout naast het reguliere afzwemmen ook het diplomazwemmen voor de zwemvaardigheidszwemmers. Acht kinderen behaalden hun 1e, 2eof 3e zwemvaardigheids-diploma.
Naast de dertien ABC diploma’s eerder deze dag, zijn er acht zwemvaardigheidsdiploma’s uitgereikt. Dit zijn acht belangrijke diploma’s voor de zwemvereniging. Dit zijn kinderen die na hun ABC-diploma’s recreatief door zijn blijven zwemmen. Gedurende het seizoen behalen de kinderen certificaten. Zodra zij vijf verschillende certificaten hebben mogen zij afzwemmen.
Ester van der Hoeven, Laura Fransen, Lieuwe Takken, Lotte van Es, Stella Zuiderveen, Luuk Geurink behaalden hun eerste zwemvaardigheidsdiploma.
Fiona van Dijk, behaalde haar tweede diploma en Rick Bax behaalde zijn derde zwemvaardigheidsdiploma.
Bij deze diploma’s wordt op verschillende niveaus balvaardigheid en snorkelduiken getoetst. Maar ook bv een gehurkte salto achterover, het wrikken, schredesprong, ongelijk watertrappen, een gehurkte draai, de zijslag, hoekduik en de zeemansslag. Zij maken tijdens deze lessen gebruik van flippers, snorkel, bal, duikringen en andere attributen. Ook zwemmen ze regelmatig met regenpak, buitenjas en laarzen, waarbij de laarzen dan als drijvers dienen.